hajápolás
Hétköznapok

Illóolajok hajápoláshoz

A kellemes illat nem az egyetlen előnye az olyan anyagoknak, mint az illóolajok, bár kétségtelenül széles körben használják őket az aromaterápiában. A kis üveg növényi folyadék sokkal többet tartalmaz, mint egy jellegzetes illat – rengeteg értékes összetevő, amelyek pozitívan befolyásolhatják a hajhullást, zsírosodást vagy szárazságot érintő hajat és fejbőrt.

Az illóolajok értékes tulajdonságai

A természetes orvoslás és a kozmetikumok gyakran használják a természet előnyeit, amelyek illóolajok. Mivel az anyagok összetétele változó és rendkívül összetett, nem tekintik őket gyógyszereknek, hanem széles körben használják az aromaterápiában, és számtalan kozmetikumhoz adják hozzá.

Az illatolajok tulajdonságai a következők:

  • antibakteriális – gátolja a mikroorganizmusok szaporodását – majoránna, kakukkfű és mentaolaj,
  • érzéstelenítő és nyugtató – citromfűolaj, valerianolaj,
  • köptető – a légutak fertőtlenítése, a nyálkaelválasztás stimulálása – fenyőolaj, zsályaolaj,
  • vizelethajtó, koleretikus és emésztő hatású.

Az anyagok jótékony hatással vannak az arc és a test bőrére – szabályozzák a faggyú szekrécióját, tonizáló, nyugtató és összehúzó tulajdonságokkal rendelkeznek.

Gyakran felgyorsítják a sebek gyógyulását és a hegek vagy a bőr elszíneződésének kezelését. A fent említett fertőtlenítő tulajdonságok miatt megakadályozzák olyan baktériumok, vírusok és gombák szaporodását, amelyek különféle típusú gyulladásokat okozhatnak.

Az illóolajok antioxidáns és regeneráló tulajdonságokkal is rendelkeznek, amelyeknek köszönhetően lassíthatják a bőr öregedését. Előnyeik felsorolása szinte végtelennek tűnik – a megfelelő olaj megválasztásával hatékonyan támogathatjuk a haj, sőt az egész test ápolását.

Természetes hajápolás illóolajokkal

A szép és fényes haj mind a jó étrend, mind a megfelelő ápoló kezelések kiválasztásának eredménye. Hosszú hajápolás esetén leggyakrabban növényi olajokat alkalmaznak, míg a fejbőr sikeresen kezelhető illóolajokat tartalmazó kozmetikumokkal, mind koncentrált formában, mind olajjal vagy más folyadékkal hígítva. Ezek az anyagok csodákra képesek, ha megfelelően választják ki őket és mértékletesen használják őket:

  • pozitív hatással vannak a haj növekedésére
  • segítség a korpásodás kezelésében
  • gombaellenes és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, védi a fejbőrt
  • javítja a vérkeringést és erősíti a hajhagymákat
  • csökkenti a zsírosságot

A finom fejbőr gyakran érzékenyebb az irritációra, ezért még inkább ajánlott allergiás tesztet végezni és fokozatosan növelni az olaj koncentrációját.

Válasszon egy olajat, amely megfelel a hajának

A legjobb megoldás olyan anyagok kiválasztása, amelyek erős gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatással bírnak. Ilyen olajok közé tartozik többek között a teafa, az eukaliptusz, a menta, a levendula és az oregano.

A kozmetikumok összetevőinek böngészése során számos inspirációt találhat az egyes illóolajok használatával kapcsolatban. Az eukaliptuszolajat a kozmetikumokhoz frissítő hatás elérése és fertőtlenítő hatás elérése érdekében adják. A kámforfákból nyertet nagyon gyakran használják hajhullás elleni kezelésekben. Ezért az olaj típusa illeszkedik a fejbőrt és a hajat érintő problémához.

A bergamottolaj, amely támogatja az ilyen típusú betegségek kezelését, jól működik a pikkelysömörben szenvedők számára. Az ekcéma kezelésére használt levendulaolaj hasonló módon fog működni. Ha zsíros bőre van, amely emellett a hajhullás problémájával küzd, akkor a tattraktív olaj, amely antiszeptikus és keringést javító tulajdonságokkal rendelkezik, jól fog működni.

Mint látható, a levendula, a kakukkfű és a rozmaring olajokat használják a legszélesebb körben a fejbőr ápolásában – ezeken a helyeken érdemes illatanyagokkal kezdeni a hajápolási kalandot.

Választhat olyan kész illóolaj készítményeket is, amelyeket kifejezetten hajápolásra terveztek, és a fejbőr speciális problémáival foglalkoznak. A keverékeket magunk is elkészíthetjük, a hajunk és a bőrünk egyedi igényeinek megfelelő olajokat kiválasztva.

Hogyan használjuk az illóolajokat a hajápoláshoz?

A növényi kivonatok felhasználása nagyon széles – ez nagyban függ más termékek elérhetőségétől és az elérni kívánt hatástól. Az illóolajok egyik legnépszerűbb felhasználása a haj bőrradírja.

Használhatók önmagukban vagy a kedvenc olajjal kombinálva. A hajolaj alapja egy olyan termék, amely kielégíti a haj igényeit és porozitását – a kókusz- vagy argánolajok, kis mennyiségben kiválasztott illóolajjal dúsítva, jól működnek.

Az illatok már a mosás szakaszában is bevihetők a hajápolásba – samponhoz vagy balzsamhoz adva fokozzák a termék ápoló hatását és csodálatos illatélményt nyújtanak. Használatuk egyik módja az öblítés is – sokkal gyorsabban, mint a korábban főzött gyógynövényekből készültek.

Néhány csepp olaj, kevés tej az anyag emulgeálásához és egy liter víz elegendő a haj megjelenésének javításához. Nagyszerű megoldás az is, ha saját maga készít száraz sampont kedvenc illatának hozzáadásával. Néhány csepp illóolaj burgonyaliszttel kombinálva házi készítésű terméket kap, amely hatékonyan és gyorsan felfrissíti a frizuráját.

Amikor ilyen típusú termékeket vásárol a mindennapi hajápolásához, érdemes megjegyezni, hogy bizonyított forrásokból származnak. A haj és más illóolajoknak dermatológiailag teszteltnek, tanúsítottnak és lehetőleg 100% -ban természetesnek kell lenniük.

Csak a tiszta termékek, amelyekben nincsenek felesleges tartósítószerek és szennyeződések, lehetővé teszik a kezelés legkielégítőbb eredményeinek elérését. Arra is érdemes emlékezni, hogy a megvásárolt anyagokat szorosan lezárt palackokban, sötét helyen tárolja, ami hosszú ideig megőrzi tartósságukat és megőrzi a termékek értékes tulajdonságait.

A sötét üvegpalackok megakadályozzák a fény hatására bekövetkező oxidációt.

Az illóolajok gyártása során más, ugyanolyan értékes anyagok is keletkeznek, például hidrolátok. Finomabbak, vizesebbek és színtelenek, és a hajápolásban is sikeresen alkalmazhatók.

Értékes összetevőket nyújthatunk a termék öblítéshez való hozzáadásával, testápolók, olajkészítmények és maszkok dörzsölésével. Hatásuk kíméletesebb, mint az illóolajok esetében, ezért a hatások várakozási ideje gyakran sokkal hosszabb.

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük